Przedszkole Integracyjne w Kwidzynie

2012-06-16Zajęcia Adaptacyjne

Okres adaptacji czyli przystosowania się do nowych warunków życia jest bardzo ważny dla dalszego pobytu w szkole.

Przez cały okres adaptacji prowadziłyśmy liczne zabawy integracyjne, zbliżyły one dzieci do siebie, umożliwiły wypowiedzi wszystkim dzieciom, rozwijały w nich przeświadczenie, że zawsze będą wysłuchane.

Na atmosferę zapewniającą dzieciom poczucie bezpieczeństwa i akceptacji w początkowym okresie bardzo duży wpływ ma postawa dorosłych. Dlatego pozwalałyśmy dzieciom w okresie adaptacji na zachowania, które sprawiły, że dziecko czuło się bezpieczne. Przynosiły własne ulubione zabawki, ukochanego pluszaka.

Podczas wielu zabaw i zajęć wspólnie z dziećmi ustaliliśmy zasady obowiązujące w grupie.

Okres adaptacji dziecka do oddziału przedszkolnego jest bardzo ważny dlatego należy włączyć do współpracy rodziców i to jeszcze przed pierwszym dniem pobytu dziecka w szkole. Przy wspólnej pracy wszystkich „zainteresowanych” (rodziców, nauczycieli, pozostałych pracowników przedszkola) przebiegnie ona szybko i przyniesie oczekiwane efekty i najważniejsze – dziecko bez lęku i obaw, uśmiechnięte, chętnie będzie przychodziło do szkoły.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią, która dostępna jest tutaj.