Przedszkole Integracyjne w Kwidzynie

Uwaga, Rodzice dzieci z grup: MALINOWEJ I POMARAŃCZOWEJ!!! Zapraszamy na zebrania informacyjno - organizacyjne dla Rodziców:

• Grupa Malinowa (2-3 latki P. I. Czarnik, P. B. Chorbacz) 01.09.2016 o godz. 15.15
  • Grupa Pomarańczowa (3-4 latki P. A. Wnuk, P. I. Wiesner ) 01.09.2016 o godz. 15.30

Rodzice z grupy "Malinowej" oraz "Pomarańczowej" proszeni są o przygotowanie dla dziecka
(do dnia: 01.09.2016r.):

• poduszka „jasiek”,
  • koc o wymiarach 140cm x 200cm,
  • poszewka na poduszkę oraz koc,
  • piżama,
  • kapcie na rzepy,
  • w razie potrzeby pampersy, śliniak,

Uwaga, Rodzice!!!!

Zapraszamy na zebranie informacyjno - organizacyjne dla Rodziców:
Grupa Ananasowa (6- latki P. Dorota Kuc) 30.08.2016 (wtorek) o godz. 15.15

Uwaga, Rodzice dzieci z grup: WIŚNIOWEJ, TRUSKAWKOWEJ, CYTRYNOWEJ!!!!

Zapraszamy na zebrania informacyjno - organizacyjne dla Rodziców:

• Grupa Wiśniowa (4-5 latki P. B. Madajczak) 05.09.2016 o godz. 15.15
  • Grupa Cytrynowa (6-latki P. E. Zawadzka – Stippa, P. M. Borko) 06.09.2016 o godz. 15.15
  • Grupa Truskawkowa (3-4 latki P. R. Deluga) 07.09.2016 o godz. 15.15
Zebrania odbędą się w salach poszczególnych grup wiekowych:
  • Wiśniowa (II piętro)
  • Cytrynowa (I piętro)
  • Truskawkowa (parter)

2012-06-16Zajęcia Adaptacyjne

Okres adaptacji czyli przystosowania się do nowych warunków życia jest bardzo ważny dla dalszego pobytu w szkole.

Przez cały okres adaptacji prowadziłyśmy liczne zabawy integracyjne, zbliżyły one dzieci do siebie, umożliwiły wypowiedzi wszystkim dzieciom, rozwijały w nich przeświadczenie, że zawsze będą wysłuchane.

Na atmosferę zapewniającą dzieciom poczucie bezpieczeństwa i akceptacji w początkowym okresie bardzo duży wpływ ma postawa dorosłych. Dlatego pozwalałyśmy dzieciom w okresie adaptacji na zachowania, które sprawiły, że dziecko czuło się bezpieczne. Przynosiły własne ulubione zabawki, ukochanego pluszaka.

Podczas wielu zabaw i zajęć wspólnie z dziećmi ustaliliśmy zasady obowiązujące w grupie.

Okres adaptacji dziecka do oddziału przedszkolnego jest bardzo ważny dlatego należy włączyć do współpracy rodziców i to jeszcze przed pierwszym dniem pobytu dziecka w szkole. Przy wspólnej pracy wszystkich „zainteresowanych” (rodziców, nauczycieli, pozostałych pracowników przedszkola) przebiegnie ona szybko i przyniesie oczekiwane efekty i najważniejsze – dziecko bez lęku i obaw, uśmiechnięte, chętnie będzie przychodziło do szkoły.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią, która dostępna jest tutaj.